KONST / Litografier / Färglitografi 7542719
nr 754 2719
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), 310/385, signerad -79, motivets mått: 58x40
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 23 april 2012
kl 19:35:58
800 kr
700 kr
800 kr
850 kr
950 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson